"Girl, Interrupted" Filmine Eşlik Etmiş Birbirinden Güzel Şarkılar

"Girl, Interrupted" Filmine Eşlik Etmiş Birbirinden Güzel Şarkılar
 • 0
  0
  0
  0
 • "Girl, Interrupted", yaşamına kast etme düşüncesi ve ardından gelen Borderline (Sınırda) Kişilik Bozukluğu teşhisi konulan Susanna Kaysen'in "Claymoore" adı altında bir psikiyatri kliniğine yatırılmasıyla karşılaştığı hem heyecan verici hem de hüzün taşıyan hikayelerin anlatıldığı 1999 yapımı bir dram filmidir. "Girl, Interrupted", sinemaya aynı isimli romandan uyarlanmış bir film ve ayrıca filmin başrollerinden Winona Ryder'ın canlandırmış olduğu karakter Susanna Kaysen ile aynı adı taşıyan yazar tarafından yazılmış bir kitaptır. Sinemaya uyarlanmasında ise başarılı yönetmen James Mangold'un imzası vardır. 60larda geçen film, Lisa Rowe isimli Antisosyal Kişilik Bozukluğu olan karaktere can veren Angelina Jolie'ye "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu" Oscar'ını kazandırmıştır.

  Türkiye'de fragmanları yayınlanmış fakat gösterime girmemiş bu harika filmi mutlaka izlenmesi gerekenler listenize eklemenizi tavsiye ediyoruz. Birbirinden güzel sanatçıların birbirinden güzel şarkılarıyla eşlik etmiş olduğu "Girl, Interrupted"'ın, filmde kullanılan müzikleriyle nasıl bir uyum içinde olduğuna izledikten ve dinledikten sonra siz karar verin. Filmden kesitlerle hazırlanmış kliplerden derlediğimiz bu listede mükemmel şarkılar sizi bekliyor, keyifli dinlemeler!

  1. Simon and Garfunkel - Bookends

  Simon and Garfunkel'e ait "Bookends" isimli bu muazzam şarkı Girl, Interrupted filminin başlangıç sahnesine eşlik ederek filmin ne kadar kaliteli olduğunu daha en başta hissettiriyor.

  2. Skeeter Davis - The End of the World

  Skeeter Davis'den "The End of the World" isimli parçanın çalmış olduğu bu duygu yüklü sahnede, Brittany Murphy'nin canlandırmış olduğu karakter Daisy Randone, trajik hayat hikayesine ve Lisa (Angelina Jolie)'nın ağır konuşmalarına dayanamayıp kendini asarak intihar eder ve geriye "Ruby" isimli gri kedisiyle, gözleri yaşlı Susanna (Winona Ryder)'yı başbaşa bırakır.

  3. Petula Clark - Downtown

  İngiliz şarkıcı Petula Clark'a ait olan ve filme de eşlik eden "Downtown" isimli bu muazzam şarkıyı Susanna (Winona Ryder) ve Lisa (Angelina Jolie), aynı kliniği paylaştıkları arkadaşları olan Elisabeth Moss tarafından canlandırılan karakter Polly 'Torch' Clark'ın kaldığı odanın kapısı önünde onu biraz neşelendirmek için söylemişlerdir.

  4. Wilco - How to Fight Loneliness

  İçinizdeki hüznü kolayca açığa çıkaran ve yoğun duyguların işlendiği Wilco'ya ait olan "How to Fight Loneliness" isimli bu şarkı, Daisy Randone (Brittany Murphy)'nin klinikten taburcu olma sahnesiyle filme eşlik etme başlıyor ve klinikte yaşanan çeşitli karelerle devam ediyor.  

  Bonus Track

  Aslında Petula Clark'a ait olan bu harika şarkıyı, Susanna (Winona Ryder) ve Lisa (Angelina Jolie) tarafından arkadaşları Polly 'Torch' Clark (Elisabeth Moss)'ı neşelendirmek için söylediklerine değinmiştik bir de Susanna ve Lisa'dan dinleyelim o halde! İşte o harika sahneden kareler.

  Yorumlar (0)

  Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

  Yorum Bırakın

  Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.