Okunma Sayısı: 182
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

2021 Yılını Geride Bırakacak Mutfak Trendleri


2021 Yılını Geride Bırakacak Mutfak Trendleri

Mutfak belki de yemeyi ve içmeyi sevenlerimizin en sevdiği mekan. Fakat nasıl bir stilde yatırılacağına karar vermek zor. Çünkü tekrar tasarlatmak istediğinizde bir sürü maliyet ve beraberinde tadilat gerektiriyor. Bu yüzden modası geçmeyecek stiller gerek. İşte yazımızdaki stillerde tam olarak bunu vadediyor. 

Tamamen Siyah Mutfaklar

Siyahın mekanları küçük gösterdiği yanlış bir kanıdır. Aslında tam tersi: Akıllıca kullanıldığında, beyaza çok benzer, tabii ki ışık yansıtma nitelikleri hariç. Akıllıca kullanıldığında çeşitli siyah malzemeler bir araya gelerek çok şık ve beraberinde özel tasarımlar ortaya çıkarabilir. Cilalı siyah taş veya lake siyah boya ile, ışığı daha sofistike bir şekilde yansıtabilir. Ayrıca, gerekli alanlarda metal vurgularla yansımalara dikkat çekilebilir ve mekanda çeşitlilik sağlanabilir. Bakır,pirinç,krom gibi metaller ile kulplar, raylar, eviye gibi öğelerde kullanılabilir.

''New Country'' Stili

Odanın büyüklüğü veya binanın tarzı ne olursa olsun, bir ülke mutfağı tanıdık bir sıcaklık yayar. Ancak 2021 dolaylarındaki kır mutfağı, birlikte büyüdüklerimizden çok uzak. Kiraz ağacından dolaplar gitti. Bunun yerine ördek yumurtası mavisi ve deniz köpüğü yeşili gibi çağdaş tonlar bu klasik stile akıllı bir güncelleme katıyor. Beyaz tabanlı mermerler, açık renkli ahşap vurgular ve altın rengi aksesuarlar gibi hafif dokunuşlar görünümle güzel bir uyum sağlar.

Şık Mermer Dokunuşlar

Mermer ne kadar çok damara sahipse o kadar değerlidir; ya da en azından şık mutfaklar söz konusu olduğunda. Bu görünüm titiz bir göz ve sabır ister, çünkü mermer aynı partiden seçilmeli ve kesiminden yerinde kurulumuna kadar taneleri tam olarak eşleşmelidir. Sonuç, hem cesur hem de zamansız olan mermer süslemeli bir manzaradır. Ceviz ağac, çelik, pirinç veya altın gibi mermerin desenini yakalayan malzemelerin kullanımı tasarımları oldukça iyi tamamlar.

Rengarenk Mutfaklar

Mutfağınızın her yüzeyini sevinci ifade etmek için bir tuval gibi görün. Parlak, cesur renkler - yeşiller, maviler, sarılar, portakallar - ruh halini olumlu yönde değiştirir. Normal ağırbaşlı seramikler yerine renkli fayanslara yatırım yapın veya parlak, canlı dolaplarla kendinizi şımartın. Çok az şeyle kendinize mutlu bir mutfak yapabilirsiniz.

 

Kaynak


Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!