Hagia Nedir? Fotoğrafçılık Projemiz: Rafflegraphy

Hagia Nedir? Fotoğrafçılık Projemiz: Rafflegraphy
 • 10
  0
  0
  3
 • HAGIA NEDİR?


  Hagia, dünyanın dört bir yanındaki dijital sanatçıları, koleksiyonerleri, fotoğrafçıları, topluluk liderlerini, girişimcileri ve küratörleri bir araya getiren bir sanatçı topluluğudur. Biz sadece bir sanatçı topluluğu değiliz… Gelişmekte olan sanatçıları dijital sanat alanında görünür kılmak, fiziksel ve dijital dünya arasındaki bağları kurmak ve bir köprü oluşturmak temel amaçlarımız.


  Sanatın tüm dallarını içeren ve kucaklayan bir yapı içerisinde, her daim gelişime açık olan topluluğumuz tüm şeffaflığıyla topluluk için projeler üretmeye devam ediyor.

  HAGIA’NIN TEMEL PRENSİPLERİ

  • Her türlü fiziksel ve dijital alanın transdisipliner yönleriyle bağ kurmak ve yönetimini yapmak.
  • Her zaman sanatçı ve üreticinin yanında olmak ve tüm sorunlara karşı çözüm odaklı ilerlemek.
  • Sömürüye açık bir sektörden sanatçıyı korumak ve topluluk içersinde görünür kılmak.
  • Kapsayıcı olmak en temel ilkemiz.
  • Topluluklardan aldığımız gücü toplulukların yararına kullanmak.
  • Kısır döngüleri yıkmak, sektör içi iyileşme adımlarının öncüsü olmak.

   

  Sanatçı, üretici, koleksiyoner ve tüm topluluk ile açık iletişimde olmak, sorunları ve sektörel yaklaşımları erken görüp, tespit edip yaklaşımlarımızı tüm boyutlarıyla ele alma noktasında bir bağ kuruyoruz, her açıdan olaylara yaklaşmamız bizleri farklı karakterlerle temas halinde bırakıyor ve bu durumdan besleniyoruz.

   


  RAFFLEGRAPHY NEDİR?


  NFT Fotoğraf projesi olmaktan çok daha fazlasını vadeden bir oluşum olan, hayata yeni geçireceğimiz projemiz hakkında birkaç şey söylemek isteriz:


  NFT ile sanatçılar eserlerini galeri veya müzayede gibi aracılar üzerinden değil, doğrudan ulaştırmaya başlamışlardır. Yeni medya teknolojileri kullanılarak üretilen sanat interdisipliner ve multidisipliner olarak güçlenmekte ve gelişmektedir.


  NFT’ler sanatçılar için bir karar verici olmadan şeffaf ve korunaklı bir alan yaratmıştır.


  Küresel çapta yaşanan teknolojik ve dijital dönüşüm sosyal, kültürel, politik ve sosyolojik açılardan sanatı dönüştürmektedir. Biz de buna ayak uydurmak ve yön vermek için yola çıktık.

  Rafflegraphy, fotoğrafçılara görünürlük sağlamak adına Tylersjourney ile yarattığımız, NFT Fotoğrafçılığa adanmış bir “blind mint” projesidir.

   

  Ve amacımız, gelişmekte olan birçok sanatçıya yer açmaktır. 

  Bu sanatçılara yardımcı olmak için, bir kartopu etkisine ihtiyacımız olduğunu ve bu etkiyi de projemize dahil ettiğimiz Top 20 sanatçımız ile yaratabileceğimizi düşünüyoruz. Onların topluluktaki yeri ve tecrübeleri, yaptığımız yarışmayla seçilen fotoğrafçılarımıza görünürlük sağlayacak ve NFT topluluğunda yer edinmelerini sağlayacaktır. 


  Projede Dünyanın farklı yerlerinden 50 farklı fotoğrafçı olacak:


  1) Tyler tarafından seçilmiş 20 Tanınmış fotoğrafçı,

  2) Yapılacak yarışmadan seçeceğimiz 20 fotoğrafçı,

  3) Fotoğraf DAO'larından seçilecek olan 10 fotoğrafçı.


  -Küratör ekibimiz her fotoğrafı 1-5 arasında puanlandıracak ve 4 farklı kategoride (yaratıcılık, storytelling, teknik ve kompozisyon) değerlendirecektir.


  -Ortalama puan, sanatçının nihai puanı olacaktır.


  -Fotoğraflar isimsiz olacak ve küratör ekibi gönderilen eserlerden en iyisini seçecektir.


  Başvuruların başlama tarihi twitter ve discord hesaplarımızdan duyurulacaktır!

  Yarışmaya katılmak için her fotoğrafçı "Rafflegraphy Curation Pass" sahibi olmalı ve discord kanalımıza gelip başvurusunu tamamlamalıdır.


  Projenin detayları ve başvuru adımları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için sitemize gidebilir, sorularınızın 7/24 cevaplanması ve yarışmaya katılarak projenin bir parçası olabilmek için discord kanalımıza katılabliirsiniz:


  Rafflegraphy Website

  Hagia Community Discord

   

   


  Yorumlar (0)

  Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

  Yorum Bırakın

  Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.