Okunma Sayısı: 161
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Mutlaka İzlemeniz Gereken 8 Video Klip


Mutlaka İzlemeniz Gereken 8 Video Klip
Müzik dinlemek; neredeyse her insanın ortak zevki. Bu zevkin yaşanış şekli ise insandan insana değişkenlik gösterebilir. Kimi sadece şarkıyı dinler ve sözlerinde kaybolur kimi ise şarkıyı dinlerken aynı zamanda onu şarkının içine çeken görüntüleri de izlemek ister. Dinlediğimiz şarkının hem gözümüze hem kulağımıza hitap etmesi şarkıyı bizim için biraz daha farklı kılıyor. O çok sevdiğimiz şarkılar aynı akıcılıkta kliplerle taçlandırıldığında değmeyin keyfimize.

İşte sadece dinleyip geçemeyeceğiniz, etkileyici video klipleriyle sizi seyir zevkine doyuracak 8 şarkı.

İyi seyirler!

1)Dolu Kadehi Ters Tut - Anamız Babamız Yok Deriz

Dolu Kadehi Ters Tut, Mürsel Oğulcan Ava ve Uğurhan Özay tarafından kurulan sadece 2 kişilik bir grup. Hayatımıza girmeleri çok eskiye dayanmasa bile yaratıcı klip ve şarkılarıyla şimdiden kendini duyurmayı başaran grup, özellikle Deniz Tekin ile yaptıkları düetle çok sevildi. Eşcinselliğin toplumda kabul görmemesini anlatan video klipte, eleştirel anlatım açık yüreklilikle ele alınmış.

2)Mor ve Ötesi - İddia

Bünyesinde Kerem Kabadayı, Harun Tekin, Derin Esmer ve Alper Tekin'i bulunduran grup, ilk albümünü 1995 yılında yaptı. O günden beri her şarkısını ezberlediğimiz, ergenlik yıllarımıza ve aşk acılarımıza tanıklık etmiş bir grup olan Mor ve Ötesi, görsel açıdan her zaman bizi etkilemiştir. "İddia" şarkısının animasyon video klibinde ise son yıllarda yaşanan toplumsal gerçeklere dikkat çekiliyor. Ne diyelim, daha uzun yıllar dinleyip izleyeceğiz gibi duruyor.

3)The Black Eyed Peas - #Whereisthelove ft. World

Will.i.am, Apl.do.ap, Taboo ve Fergie gibi ünlü isimlerden oluşan Amerikalı bir müzik grubu olan The Black Eyed Peas, daha çok hip-hop müzik türünde şarkılar üretmektedir. Terörün, ayrımcılığın, nefretin ve en önemlisi sevginin bahsedildiği şarkının sadece sözleri bile bizi etkilemek için yeterliyken klibi için ise çoğu sevdiğimiz sanatçı kolları sıvamış ve şarkının klibinde yer almış. Dünya'nın her yerinde yaşanmış dramatik olaylara yer verilen klibin içinde kendi ülkemizi ve acılarımızı görmek mümkün.

4)Bazzi - Mine

Detroit doğumlu olan Bazzi, en büyük çıkışını "Mine" adlı şarkısıyla gerçekleştirdi. Hikayesel bir anlatıma ya da direkt bir mesaja bağlı kalmayan video klip,görsel açıdan bizi tatmin ediyor. Görüntü kalitesi, renklerin güzelliği ve efektleriyle dikkat çeken bir proje olan "Mine", bize görsel bir şölen sunuyor.

5)Can Bonomo - Erkekler de Ağlar

2012 yılında "Love me back" şarkısıyla Eurovision'a katılmasıyla sesini daha fazla kitlelere ulaştıran Can Bonomo, "Meczup" adlı ilk albümüyle hayatımıza 2011 yılında girdi. Her meslek grubundan erkeklere yer verilen siyah-beyaz video klipte, toplumun en büyük tabularından birine dikkat çekiliyor. "Erkekler de ağlar" sadece bir markanın reklam projesi olmakla kalmayıp verdiği mesajla herkesi etkiliyor.

6)Daniel Powter - Bad Day

Daniel Powter, ilk albümünü 2005 yılında yayınlamış ve en büyük çıkışını "Bad Day" adlı şarkısıyla gerçekleştirmiştir. Şarkının hem bestesiyle hem klibiyle yarattığı o sıcacık hava bizi hemen içine çekiyor. Gerçek hayatın karmaşasından bizi bir süreliğine alıp hayal alemine götüren klibin sonunda yüzümüzde kocaman bir gülümse kalıyor.

7)Şebnem Ferah - Ya Hep Ya Hiç

Şebnem Ferah, Türk rock müziğinin en güçlü kadın vokallerinden biri olarak hayatımıza "Kadın" albümüyle girdi. Uzun yıllardır her şarkısıyla kalbimize dokunmayı başaran Şebnem Ferah, "Ya hep ya hiç" şarkısında dünyamızın en büyük yaralarından biri olan kadına şiddete değiniyor. Sözleriyle ve klibiyle kadına şiddeti cesurca ele alıp yaratmaya çalıştığı farkındalıkla bir kez daha gönlümüzü kazanmayı başarıyor.

8)Kodaline - All I Want (Part 1)

İrlandalı rock müzik grubu olan Kodaline, yaptığı umut dolu video klipleriyle tanınıyor. Onlardan biri olan "All I Want", klibi 2 parçaya bölünmüş, devamı olan bir video kliptir. İzlerken bütün ön yargılarımızı yıkıp içimizi ısıtıyor.

Kaynak : 1,2,3

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!