Okunma Sayısı: 235
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Vapur Yolculuğunuza Eşlik Edecek 10 Şarkı


Vapur Yolculuğunuza Eşlik Edecek 10 Şarkı
Özellikle büyük şehirlerde yaşayanlar toplu taşıma çilesini iyi bilir. Upuzun yollar, bitmeyen duraklar ve kalabalık. Bu işkenceyi kendi lehimize çevirmek için ise kolları sıvamamız gerekiyor. Tabii ki en güzel kaçış yolu olarak yine müziğe sığınacağız. Toplu taşımalarda zamanımıza güzellik katmanın en hızlı ve kolay yolu olan müziğin, bu araçlar için gizli bir kuralı vardır. Bindiğimiz araca göre dinlediğimiz müzik türünün değişkenlik göstermesi yazılı olmayan bir ulaşım kuralıdır. Metro, otobüs ve vapur hepsi için farklı bir müzik listemiz var. Mesela vapura bindiğimiz anda deniz havasından kaynaklanan bir hüzün çöküyor insanın üzerine ve o hüzün bizi biraz daha yavaş ve ruhumuzu dinlendirecek parçalara itiyor.

Şimdi gelin 8:45 vapurunu bu şarkılarla yakalayalım.

Keyifli Dinlemeler!

1)Michel Sardou - Je Vole

71 yaşındaki sanatçı, Fransa'nın büyük ustalarından sayılıyor. Her ne kadar siyasi görüşüyle kimi zaman eleştirilse bile, müziğine duyulan hayranlık hiçbir zaman azalmadı. "La Famille Belier" adlı Fransız filminde Michel Sardou ismini sıkça duyarız ve dinleyip mest oluruz.

2)Melek Mosso - Pes

Melek Mosso, karşımıza ilk olarak bir yarışma programında çıkmış olsa da aslında kendisi bundan çok daha önce güzel sesiyle bizi vapurlarda ve sokaklarda beklemekteymiş, bizim haberimiz yokmuş. Sesiyle, kendine has coverlarıyla ve yan flütüyle birlikte alternatif müzik türünü bize en çok sevdiren isimler arasına onu da ekleyebiliriz. Melek Mosso hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

3)Vedat Sakman - Usulca

Müzisyen bir babanın oğlu olan Vedat Sakman, daha küçük yaşlardan itibaren müziğe gönlünü kaptırmıştır. 12 yıllık bir grup deneyiminin ardından solo kariyerine başlamış ve başladığı gibi kalbimize dokunmayı başarmıştır. Çoğu tanıdığımız sanatçının en sevdiğimiz şarkılarının asıl sahibi olan sanatçının aynı zamanda  aranjörlük çalışmaları da vardır.

4)Elephant - Skyscraper

Skyscraper, İngiliz müzik grubu olan Elephant'ın en bilinen şarkısıdır. Hatta şarkının ünü bizim ülkemize kadar ulaşmıştır. "Bu İşte Bir Yalnızlık Var" adlı sinema filminde bu harika şarkıyı duymamız mümkün.

5)Aybüke Poçan - Kal Anlatırım

Aybüke Poçan'ın hayatımıza girmesi henüz çok yeniyken bu süre içinde birçok sevdiğimiz şarkıyla karşımıza çıkmıştır. Ocak ayında ismi "Dedim Merhaba" olan ilk albümünü yayınlamıştır. Birbirinden başarılı şarkılarının arasından seçmek çok zordu ama vapur yolculuğumuza en çok "Kal Anlatırım" yakışır diye düşündük.

6)Kargo - Kehribar

Grup, 90'lı yıllarda ülkemizde rock müziğinin gelişmesine büyük bir katkı sağlamış ve öncü olmuştur. 1996 yılında ilk albümlerini çıkartıp bugüne kadar dilimizden düşmeyen parçalara imza atmışlardır. En bilinen şarkıları olan "Yıldızların Altında" cover'ı daha yıllarca dinlenip söylenecek gibi.

7)Extreme - More Than Words

Amerikalı bir rock grubudur ama bildiğimiz gruplara göre biraz daha farklılar diyebiliriz. Tarz olarak şarkılarında biraz daha romantizm görmek mümkündür. Bu romantizm teması harika sözler ve besteyle birleşince ortaya bambaşka bir tat çıkıyor. "Nuno Bettencourt" adlı oldukça fazla hayran kitlesine sahip gitaristleriyle bile çok fazla ilgi çekmiş bir gruptur.

8)Keira Knightley - Like a Fool

Keira Knightley, İngiliz asıllı dizi-film oyuncusudur. "Like a Fool" isimli şarkısını "Begin Again" adlı sinema filminde seslendirmiş ve o günden beri sadece oyunculuğuyla değil sesiyle de gündeme gelmeye başlamıştır.

9)Dolu Kadehi Ters Tut - Siz Bana Aldırmayın

2 kişilik bir müzik grup olan Dolu Kadehi Ters Tut, şarkıları ve klipleriyle kalbimizin en özel yerine sahip gruplardandır. Yakın zaman önce çıkan "Siz Bana Aldırmayın" adlı parçalarına çekecekleri klibi sabırsızlıkla bekliyoruz. Beklediğimize değecektir eminiz.

10)Rosie Carney - K.

İrlanda asıllı Rosie Carney, kendine has tarzıyla tüm gözleri üstüne çekiyor. En sevilen şarkısı "Awake me" ile adından sıkça bahsettirmeye başlayan sanatçının daha uzun yıllar kulaklarımızın pasını sileceğini düşünüyoruz.

Kaynak 1,2,3,4

 

 

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!