Okunma Sayısı: 287
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

En Sevilen 5 Kötü Yabancı Dizi Karakteri


En Sevilen 5 Kötü Yabancı Dizi Karakteri
Son zamanlarda hem dijital platformlar hem de televizyon sektörü bize istemediğimiz kadar dizi seçeneği sunuyor.Bu çeşitliliğin arasından seçip izleme kısmıysa hiç kolay olmuyor. Senaryosuyla, çekimleriyle hatta bazen müzikleriyle bizi büyülü dünyasına çeken dizi sektörünü etkileyen en önemli unsurlardan biri ise şüphesiz ki dizilerin karakterleri. Seçeneklerin artmasıyla daha seçici olmaya başlayan seyirci, artık hiçbir kusuru bulunmayan saf iyi karakterleri gerçekçi bulmuyor. Hırsları ve hataları olan, tutkulu karakterler izleyiciye daha inandırıcı bir kapı aralayıp, insani duyguları yeniden hatırlatıyor.

İşte ne yaparsa yapsın sevmekten vazgeçemeyeceğiniz 5 yabancı dizi karakteri.

1) Berlin-La Casa De Papel
Berlin karakterine hayat verip hepimizi etkileyen Pedro Alonso, İspanyol dizi-film oyuncusudur. Son günlerin en çok konuşulan dizisi olan La Casa De Papel'in kötü karakteri demeye dilimizin varmadığı Berlin, özellikle ilk başlarda seyirciye ne kadar antipatik geldiyse de sonlara doğru bir o kadar sevdirdi kendini. Bir soygun dizisi olan La Casa De Papel; 8 kişinin zekice bir planla İspanyol darphanesini soyma girişimini konu alıyor. Soygunun içerideki beyni olan Berlin, güçlü karakterinden ve uyguladıkları plandan ne olursa olsun ödün vermeden yaptıklarıyla kimi zaman bizi sinir etti. Her şeye rağmen zekasıyla herkesi kendine hayran bırakan Berlin, özellikle final sahnesindeki replikleriyle hala hafızamızda yaşıyor.

 

2) Frank Gallagher-Shameless 
2011 yılında başlayan Shameless dizisinin uçarı karakteri Frank Gallagher'a hayat veren ve Oscar adaylığı bulunan William Hall Macy, Amerikalı dizi-film oyuncusudur. Emmy ödüllü Shameless dizisi amerikalı bir ailenin hayat sorunlarını ele alıp bilim kurgudan veya fantastik türlerden sıkılanlara güzel bir seçenek sunuyor. Shameless dizisindeki "baba" rolüyle fenomenleşen Frank karakteri dizinin başladığı ilk  günden beri sürekli artan bir hayran kitlesine sahip. Alkolik ve ilgisiz bir baba olan Frank Gallagher, bazen yaptıklarıyla dizideki ailesini ve seyircileri çileden çıkartsa bile bu ona olan sevgiyi hiçbir zaman azaltmadı.

3) Skyler White-Breaking Bad 
Emmy ödüllü Amerikan oyuncu Anna Gunn, Breaking Bad dizisindeki performansıyla hafızamıza kazınan Skyler White karakteriyle listenin belki en sinir olduğumuz karakteri olabilir. 2008 yılında başlayan dizi bir kimya öğretmenin akciğer kanseri olmasıyla birlikte uyuşturucu işine girmesini konu alan dizi sayısız ödüle sahip. Özellikle kocasına karşı kötü yönde değişen tavırlarıyla ve bezdiren hareketleriyle herkesin nefretini kazanmayı başardı Skyler. Bazen bu nefret içimizi yiyip bitirse bile bu onu sevmemize engel olamadı.

4) Pablo Escobar-Narcos
1993'te hayatını kaybetmiş olan ve hepimizin yakından tanıdığı Pablo Escobar karakterini Brezilya asıllı Wagner Moura oynuyor. Kolombiyalı uyuşturucu baronu olan Pablo Escobar'ın gerçek hayatını konu alan dizinin 4. sezonu büyük bir merakla bekleniyor. İnsanların ölümüne sebep olsa bile özellikle ailesine duyduğu sevgi ve güçlü karakteriyle kalbimize taht kurmayı başardı.

5) Cersei Lannister-Game of Thornes
İngiliz asıllı Lena Headey'in en bilinen rolü Game of Thrones dizisindeki Cersei karakteri. 5 sezondur herkesin büyük beğeniyle takip ettiği Game of Thrones dizisi, 7 krallığa sahip Westeros adlı fantastik bir dünyanın kapılarını aralıyor. Zekası ve sinsiliğiyle tanıdığımız Cersei karakteri, en güçlü kurgusal kadın karakterlerden biri. Aşkta ve savaşta her şey mübahtır lafını biraz fazla benimsemiş olsa bile bazı anlar ona hayran olmamak imkansız. Özellikle konu çocukları olduğunda gözünü karartıp sadece hedefe kitlenmesi ve bu uğurda her şeyi göze almasıyla kalbimize taht kurdu diyebiliriz.

Kaynak: 1,2,3,4

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!